Ako sa v živote správne rozhodnúť

Kornelius Novak opäť v Bratislave

3. 11.

Ako nájsť Boha?

4. 11.

Sklamaný z kresťanov

5. 11.

Najväčšie nedorozumenie v kresťanstve

6. 11.

Skutočná sloboda začína cez duchovné odpustenie

7. 11.

Ako zvládnuť krízu s Bohom?

8. 11.

Očakávané a neočakávané zázraky

9. 11.

Nádherný Boží cieľ s nami ľuďmi

 

Prednáša: Kornelius Novak

3. 11.

Ako nájsť Boha?

4. 11.

Sklamaný z kresťanov

5. 11.

Najväčšie nedorozumenie
v kresťanstve

6. 11.

Skutočná sloboda začína cez duchovné odpustenie

7. 11.

Ako zvládnuť krízu s Bohom?

8. 11.

Očakávané a neočakávané zázraky

9. 11.

Nádherný Boží cieľ s nami ľuďmi

 

Záznam z prednášok

KDY A KDE

vždy o 18:00 hod.

Cablkova 3, Bratislava
(za pumpou Shell na Rožňavskej)

 

Dopravné spojenie:

linky MHD 60, 63, 64, 96 (Slovinská), 39, 61 (Martinský cintorín).
Parkovanie bude zabezpečené priamo pred budovou 

Jedna z najväčších mylných predstáv v kresťanských kruhoch je:
Ľudia si myslia, že Ježiš prišiel, aby zlepšil naše životné podmienky. Mnohí tomu veria, a keď im to nefunguje, obrátia sa k Ježišovi chrbtom. V skutočnosti nikdy Ježiša nepochopili.
Tak tomu bolo aj vtedy, keď bol Ježiš na tomto svete. Ľudia videli znamenia a divy, ktoré Ježiš urobil, ale Ježiš im nemohol povedať všetko, čo by chcel. Plne mu nedôverovali. Ľudia zažili zázračné nasýtenie 5 000 ľudí a chceli urobiť Ježiša kráľom, ale Ježiš utiekol!
Ľudia sa mýlili! Mysleli si, že Ježiš prišiel, aby vyriešil všetku biedu sveta! Oslobodenie od okupačnej moci Ríma! Liek na všetky choroby! Chlieb pre svet! Prosperita pre všetkých! Aj dnes sa takto mnohí mýlia. Ale boli to znamenia pre ľudí, aby prišli „bližšie“! Otvoriť oči a uši! To je ale presne to, čo urobiť nechceli! Inak by počuli Ježišovo posolstvo a spoznali by v Ježišovi to „najcennejšie“! Čo je to?

Najcennejšia vec, ktorú môžeme v tomto živote objaviť, je čistý, svätý a príťažlivý život Ježiša v súlade s Bohom Otcom!
Nikto vtedy k Ježišovi neprišiel a nepovedal: „Ježišu! Je neuveriteľné, aké zázraky to robíš! Ale oveľa viac žasnem nad tvojím životom! Ako sa ti darí milovať tých, ktorí ťa nenávidia? Ako to robíš, aby si odpustil tým, ktorí sú voči tebe nepriateľskí?! Ježišu! Nechápem to! Ako môžeš odolávať Satanovi, hriechu, človeku, svetu…?! Ako sa ti darí žiť úplne svätým životom a bez zbytočnej ­religiozity?! Aké je tajomstvo tvojho svätého života s Bohom?! Prosím, pomôž mi! Tiež chcem žiť tak dokonale v súlade s Bohom ako ty a mať taký príťažlivý svätý a slobodný život ako ty!“

Pochopil si, prečo Ježiš prišiel?
Je to presne život, ktorý by sme mali mať všetci! Aj ty! Ako ľudské bytosti sme stvorení Bohom, aby sme žili v úplnej harmónii s Bohom! O tento život sme kedysi kvôli hriechu prišli! Prví ľudia sa stali neposlušnými voči Bohu, a tak bolo nastavené negatívne nasmerovanie. Každá akcia vyvoláva následnú reakciu podobne ako dominový efekt. Jeden hriech vedie k ďalšiemu! Celý svet je nakazený hriechom! Hriech je neposlušnosť voči Bohu. Hriech je odmietanie a porušovanie Božieho zákona. Hriech ničí vzťahy a vedie k biede, smrti a skaze.
Predstav si, že by sa na Slovensku začali dôsledne dodržiavať len dve z Božích prikázaní – nepokradneš a nebudeš klamať! Svoju krajinu by si nespoznal! Boh chce pre nás len to najlepšie! Ale my to vo svojej sebeckej zaslepenosti nechceme vidieť!
Stále si myslíš, že sa svet zmení tým, že zvýšime či znížime dane? Myslíš si, že zmena politiky sprava doľava a od demokracie k autokracii a od socializmu ku kapitalizmu alebo naopak niečo zmení?
Ježiš neprišiel na tento svet ako politik, ale ako „človek“ v pravom slova zmysle! Ako ľudská bytosť, ktorá žije v dokonalom súlade s Bohom! A ako taký nám ukázal jedinú cestu k požehnaniu!

Teším sa na stretnutie s vami.

Kornelius Novak

Kornelius Novak

Kornelius Novak

sa narodil v roku 1975. Vyrastal v Nemecku, počas dospievania chodil do skautu a trávil čas v posilňovni. Vypracoval sa až k titulu vicemajstra v kulturistike.

Ešte ako neplnoletý, bez vodičského preukazu nechtiac zrazil cyklistu. Veľké liečebné náklady ho donútili vziať prácu vyhadzo­vača na diskotéke, čím sa mnohokrát ocitol v bezprostrednom ohrození života. Preto sa rozhodol podstúpiť zmenu životného štýlu. Kornelius mal vždy veľmi vrelý vzťah k motorkám, ­využil kontakty z diskotéky a začal šíriť evanjelium medzi motorkárskymi gangmi v Nemecku a Nórsku.
Kornelius Novak stál pri zrode európskeho zväzu motorkárov a založil klub kresťanských motorkárov Holy Riders Germany.

Kornelius momentálne žije vo Švédsku. Ako pastor a misionár sa venuje evanjelizácii v rôznych krajinách vrátane Slovenska. Napísal niekoľko kníh. Medzi najznámejšie patrí „Krížom krážom na scéne“, kde predstavuje búrlivé životy svojich dvadsiatich priateľov i toho svojho.
Prednášky v podaní Kornelia Novaka sú zaujímavejšie aj preto, že nejde o profesionálneho cirkevného teológa, ale o motorkára, ktorý teologickú školu vyštudoval až v neskoršej dobe. Skutočné životné príbehy používa ako kľúč na otváranie otázok etiky, zmyslu života a skutočných hodnôt.

Kluby zdravia

Pozývame Vás na prednášky, besedy a príjemné stretnutia Vstup je bezplatný. Prednášky v Petržalke Vždy o 18:00 hod. 18. 1. PRÍRODNÁ LEKÁREŇ – PRÍRODNÉ LIEKYViera Kernová, lektorka OZ Život a zdravie...

Je kniha GENESIS históriou?

Nový dokumentárny film – O histórii Zeme a ľudstva – čo z toho sa skutočne stalo a, čo z toho sú len vymyslené príbehy?

Príbehy z exilu – na Cablkovej

Prednášková séria „Príbehy z exilu“ sa zameriava na prvú časť starozákonnej knihy Daniel.

GENESIS – pradejiny planéty Zem

Interaktívne štúdium prvej knihy Biblie – knihy Genesis, ktorá odhaľuje oveľa viac

Apokalyptika – Nádej v ťažkých časoch na Cablkovej

„Apokalyptika“ je skrátený tvar pre literárny žáner, ktorého pôvod je v exilnom Židovstve a ktorý nazývame „Apokalyptickou literatúrou“. Prednášková séria „Apokalyptika – Nádej v ťažkých časoch“...

Otázky ktoré Ti nedajů spať

Žijeme vo veku globálnych kríz, žijeme vo veku informačného chaosu. Vojny, pandémie, ekonomická nestabilita a tiež ekologická kríza. Toto všetko v nás vzbudzuje otázky. Otázky, ktoré mieria k...

Otázniky života

Prednáškový cyklus 15. 11. – 13. 12. 2023 | 18:00 hod.O tom, ako je možné vnímať náboženstvo a samotné kresťanstvo, hovoria prednášky „Otázniky života“. Snažia sa hľadať odpovede na otázky, ktoré si...

Ako sa v živote správne rozhodnúť

Kornelius Novak opäť v Bratislave 3. 11. Ako nájsť Boha? 4. 11. Sklamaný z kresťanov 5. 11. Najväčšie nedorozumenie v kresťanstve 6. 11. Skutočná sloboda začína cez duchovné odpustenie 7. 11. Ako...

Videnia v exile

Videnia v exile Výklad prorockej časti biblickej knihy Daniel  Táto prednášková séria je voľným pokračovaním „Príbehov z exilu“, ktoré tvoria prvú časť múdroslovnej exilnej knihy proroka...

Príbehy z exilu

Prednášková séria „Príbehy z exilu“ sa zameriava na prvú časť starozákonnej knihy Daniel.